4 Nisan 2017 Salı

Kanaviçe Havlularım - El EmeklerimBeni sürekli takip edenler belki içlerinden doymadı bu kız kanaviçe ye havlu işlemeye diyordur.

Haksız da sayılmazlar bu kış fena sardım ben bu işe :) Ama ne yapayım çok güzel bir hobi oldu benim için.

Hem havlunun fazlası olmaz ki yapıp duruyorum işte. :) Hele hoşuma giden şablonlar olunca yapmadan duramıyorum. Ticaretine de atılacağım inşallah sipariş almayı düşünüyorum. :)

Bu havlunun modeli de çok kibar,çok şık hoşuma gitti. Yine büyük bir zevkle yaptım. Üstelik zor ve uğraştırıcı da olmadığı için 2 günde bitirdim. :)

Bazen çok zor modeller oluyor uğraştırıyor insan işlerken sıkılabiliyor açıkçası ama artık şablonlara baktığımda modelin kolay mı zor mu olduğunu anlayabiliyorum. Eskiden fikrim yoktu. Ayrıca arkasını çok güzel temiz şekilde yapamıyordum,ipliklerden geçilmiyor pis bir görüntü oluyordu. Artık arka kısmını da baya temiz yapmaya başladım. Yaptıkça düzelir diyorlardı gerçekten de öyle oldu.


Yaptıkça elimde baya hızlandı. buda beni mutlu eden başka bir durum. :) Zamanla insan bazı şeyleri çok yapınca sıkılabiliyor bakalım kanaviçe işinden sıkılacak mıyım :) Daha önce dikişe merakım vardı elbiseler dikiyordum kendime baya şeyde dikmiştim ama 3.seneden sonra sıkıldım artık düşünmüyorum dikiş dikmeyi. Zorda kalırsam söküğümü dikiyorum ya da paça boyu falan kısaltmam gerektiğinde oturuyorum makinenin başına. :)

Bu arada resimde gördüğünüz ipleri kullanıyorum bu aralar favorim bu ipler. :) Markası DMC

Eğer havlunun modelini beğendiyseniz şablonu paylaşabilirim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Hoşakalın :)
8 yorum:

 1. maşallah çok güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Ümran hanım 😍

   Sil
 2. çok güzel olmuş canım emeğine sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Ellerine sağlık Betülcüm minik desenlerin çok zarif.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Hatice'ciğim 😍

   Sil
 4. Çok güzel. Ellerinize sağlık. Bu arada sizi takibe aldım. Bana da beklerim.  www.nilgunozenaydin.com

  YanıtlaSil