14 Haziran 2017 Çarşamba

Yaşar Gaga - Alakasız ŞarkılarMerhabalar sizlere bu gün güzel bir albümden bahsedeceğim. Yaşar Gaga ve Albümü alakasız şarkılar. Adından da anlaşılacağı üzere bir çok ünlü isim bu albümde kendi tarzında olmayan şarkılar seslendirmişler. Albümde yok yok diyebiliriz. Bir çoğu kendi dalında starlaşmış isimler,  birazdan tek tek isimlerini ve söyledikleri şarkıları yazacağım. Öncelikle bu kadar ünlü isimi bir  araya getirmek büyük bir başarı ve gerçekten çok ilginç bir albüm olmuş seçilen şarkılar olsun düetler olsun. Bu yüzden Yaşar Gaga'yı tebrik etmek lazım.

Öncelikle Yaşar Gaga kimdir bilmeyenler için söylemek lazım, kendisi Sezen Aksu'nun uzun yıllar vokalistliğini yapmış bir isim. Hatta sonrasında  menajerliğini yapmış hala yapmaya devam ediyor mu  bilmiyorum. Ayrıca Sezen Aksu'nun "Bile Bile şarkını beraber söylemişlerdi. Şimdi ise bu ilginç albümle karşımızda. Bu proje albümü için uzun yıllar çalışmış ve sonunda karşımızda.

İlk çıkış Serkan Kaya ile yapıldı. Şarkının adı " Bir cacık olmaz." Değişik ama bence güzel bir şarkı. Serkan Kaya son dönem en beğendiğim seslerden biri bu şarkıyı da gayet güzel yorumlamış. Yorumlarda yakıştırmayanlar olmuş,ne alaka bu şarkı tarzı dışı diyenler olmuş ama zaten albümün adı  "Alakasız Şarkılar" o yüzden kendisiyle alakasız olması  gayet normal. Ayrıca benim albümde en sevdiklerimden oldu bu şarkı ve bu yorum,  hemen dilime dolandı sözler.
Gelelim Albümde kimler var  ve hangi şarkıları söylediler kısmına. Albüm 2 CD den oluşuyor.

CD 1

1. Sezen Aksu & Tarkan - Ceylan (Kıvanch K Versiyon)
2. Sezen Aksu - Şahane Bir Şey Yaşamak
3. Serkan Kaya - Bir Cacık Olmaz
4. Nazan Öncel - Gazla ( Levent Lodos Versiyon)
5. Özkan Uğur - Terlik Geliyor ( Nurettin Çolak Versiyon)
6. Kibariye - Sevdam Ağlıyor
7. Göksel - Gözleri Aşka Gülen
8. Dilberay - Adına Da Derler Seks
9. Aşkın Nur Yengi - Hayatı Tespih Yapmışım
10. Serdar Ortaç - Koy Gitsin
11. Yaşar Gaga - Show ( Rinna Niri)
12. Sezen Aksu & Tarkan - Ceylan ( Mustafa Ceceli Versiyon)
13. Özkan Uğur - Terlik Geliyor ( Ozan Bayraşa Versiyon)
14. Nazan Öncel - Gazla ( Bahadır Şimşek Versiyon)

CD 2

1. Mustafa Ceceli - Bekleyemedin mi?
2. Sertap Erener -Her Şeye Rağmen
3. Soner Sarıkabadayı - Bu Böyle
4. Göksel - Nasıl Yaptın?
5. Suzan Kardeş - Özgürce Yaşa
6. Onur - Janti
7. Rubato - Ellerimde Çiçekler
8. Özgen Akçetin & Sezen Aksu - İyileşiyorum
9. Teoman - Rütbe ( Ben Yokum)
10.Gonca Vuslateri - Ahirim Sensin,Düz Dara
11. Halil Koçak - Üzüleceksin
12. Kibariye & Yaşar Gaga Canlı Kayıt - Hatıra / Onursuz Olmasın Aşk

Böyle önemli isimleri bir albümde toplamak ve  2 Cd'lik bir albüm yapmak gerçekten büyük başarı. Şarkılarda ve yorumlarda beğendiklerim de var beğenmediklerim de ama genel anlamda güzel bir proje albümü olmuş. Sadece aynı şarkıları değişik versiyonlarla albüme koymak benim pek hoşuma gitmeyen bir durum en güzel versiyon ne ise onu koymak daha iyi olurdu gibi tabi naçizane bu benim yorumum. Onun dışında dinlemeye değer bir albüm. Tavsiye ederim efendim.

HOŞÇAKALIN


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder