27 Haziran 2016 Pazartesi

Maher Zain - Dinlediklerim


Hayırlı günler arkadaşlar :)

Uzun zamandır söylediği eserleri çokça denk geldiğim ama kısa süredir takip ettiğim ve taktir ettiğim bir isimden bahsetmek istedim bu gün sizlere.

Maher Zain bir çok kişi tarafından tanınan sevilen bir isim ama bir çoğunuz belki hiç tanımıyordur.

Zain  son dönemde Türkçe,İngilizce,Fransızca ve Arapça dillerinde dini eserler seslendiriyor.

Müslüman olmadan önce müzik dünyasında çok başarılı yerlere gelmiş pop tarzda şarkılar seslendiren bir isimken bir arayış içine girmiş yaşadığı hiç bir şey ona tam anlamıyla huzur vermemiş ve bu arayışlar sonucu Stocholm'da faaliyet gösteren İslami bir topluluğa katılmış ve Müslüman olmuş.

Müslüman olduktan sonra ilk olarak müziği bırakmayı düşünmüş ama sonra bu yeteneğini yaşadığı dini anlatmak için kullanmaya karar vererek dini eserler "ilahiler" seslendirmeye başlamış.

Tam olarak kaç senedir olduğunu bilmiyorum ama ben son 1 senedir keşfettim kendisini gerçekten çok güzel eserleri var.

Ben en beğendiklerimi paylaşmak istiyorum. Henüz keşfetmediyseniz  dinleyin beğeneceğinize eminim.Maher Zain - MAŞAALLAH  Bu aralar çok fazla duyuyorum ve çok seviyorum.


Buda ikinci favorim :)

Buda bir diğer favorim :)


Son olarak da Mustafa Ceceli ile yaptıkları düet  Başarılarının devamını diliyorum  Maher Zain senin gibi bilinçli Müslümanlara ihtiyaç var.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler

Sevgilerimle

2 yorum:

  1. Uzun zamandır dinlediğim biri. Bu tarz şarkı-ilahi karışımı müziği çok sevmiyor olmama rağmen bu alanda severek dinlediğim tek kişi galiba. Üstelik farklı dilleri ustalıkla kullanıyor ❤

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle çok başarılı taktir edilesi bir çok dil biliyor olması 😍

      Sil